Raleigh-Durham vybraný ako kandidátske mesto na 2027 letných svetových univerzitných hrách

Spojené štáty americké svetové univerzitné športové federácie (USIUSF) si vybrali Raleigh-Durham v štáte N.C. ako svoje kandidátske mesto na letné svetové hry na svetovej univerzite v roku 2027. Tohtoročné hry sa umiestnia v Chengdu, Sichuan v Číne.
RALEIGH-DURHAM, N.C.-trh Raleigh-Durham v Severnej Karolíne bol vybraný ako obľúbený pozícia letných svetových univerzitných hier z roku 2027 Spojených štátov svetovej univerzitnej športovej federácie (USIUSF).

Svetové univerzitné hry sú najväčšou udalosťou na svete pre praktikantov. Hry sa konajú každý druhý rok v podivnom roku, v rovnakom roku zima aj letné hry. Hry fungujú 15 športov vrátane olympijských svoriek, ako sú atletika (trate aj pole), basketbal, potápanie, gymnastika, plávanie a volejbal. Hold City môže navrhnúť ďalšie športy na začlenenie do hier. Letné svetové univerzitné hry sa počas letných mesiacov umiestnia počas približne dvojtýždňového obdobia.

Dan Guerrero, prezident Spojených štátov Worldwide University Sports Federation (USIUSF), povedal: „Sme veľmi nadšení z možnosti priniesť letné svetové univerzitné hry späť do USA, kde sa v roku 1993 konal iba raz, v roku 1993 v roku 1993 v roku 1993 Buffalo, New York. “

Hry letných svetových univerzít sa konali v takých svetových mestách, ako sú Bangkok, Peking, Mexico City, Moskva a Tokio. Hry boli založené v 50. rokoch 20. storočia, ako aj v roku 2019 znamenalo 60. výročie.

Počet účastníkov letných svetových univerzitných hier sa zvyčajne predstavuje viac ako 10 000, zložených zo 7 000 športovcov, ku ktorým sa pripojilo ďalších 3 000 trénerov, administrátorov a podporných pracovníkov. Letné svetové univerzitné hry dostávajú viac ako 3 000 hodín ochrany vysielania, ktoré sleduje publikum okolo sveta s viac ako 300 miliónmi v 150 krajinách. Desiatky miliónov ďalších divákov dodržiavajú hry prostredníctvom webových a sociálnych sietí. Nezávislé štúdie tretích strán zdokumentovali ekonomické účinky letných svetových univerzitných hier v rozmedzí od 150 dolárov a 350 miliónov dolárov.

Očakáva sa, že proces citátov pre hry bude pokračovať počas roku 2021, ako aj do jari 2022, keď sa v súčasnosti predpokladá, že svetová univerzitná športová federácia (FISU) odhalí mesto Hold City 2027.

Leave a Reply

Your email address will not be published.