Nový Zéland, ktorý bude hosťovať turnaj play -off žien First First FIFA

.

Úvodný play-off turnaj, ktorý sa koná na Novom Zélande od 17. do 23. februára, bude zahŕňať 10 tímov, ktoré súťažia o posledné tri kvalifikačné miesta.

Súvisiace príbehy

Futbalový tím žien v USA, ktorý čelí Nemecku na Floride v New Jersey

Boom Stadium USL: Budovanie fanúšikov a komunít

Skutočné soľné jazero predstavuje nové meno pre štadión

Najnovší vplyv na Covid na šport: Nová sezóna NFL, žiadne cudzinky

Veľký východ pohybuje mužské a ženské futbalové turnaje do Maryland Futbalplex

„Rozhodnutie v roku 2019 rozšíriť majstrovstvá sveta žien FIFA z 24 na 32 tímov už malo významný vplyv na širší rast a rozvoj ženskej hry,“ uviedla šéfka futbalového úradníka pre žien FIFA Sarai Bareman. “Viac krajín má teraz šancu hrať na najväčšej scéne na svete a to všetko začína play -off turnajom.”

10 zúčastnených tímov v turnaji pochádza z Ázie (dva), Afriky (dva), Concacaf (dva), Južná Amerika (dva), Európa (jedna) a Oceánia (jedna). Dva národy z Ázie – Thajsko a čínske Tchaj -pej – potvrdili svoju účasť, pričom zvyšných osem tímov sa kvalifikovali prostredníctvom svojich kontinentálnych turnajov.

Štadión Waikato v Hamiltone/Kirikiriroa a North Harbor Stadium v ​​Aucklande/Tāmaki Makaurau bol vyhlásený za hostiteľské mestá pre play -off.

“Turnaj play -off a priateľstvá poskytnú fanúšikom všetkých vekových skupín príležitosť sledovať krajiny z celého sveta, ktoré súťažia o posledné tri kvalifikačné miesta, pretože vzrušenie pokračuje v budovaní svetového pohára žien FIFA,” uviedol FWWC2023 Nový Zelenland Prevádzkový úradník Jane Patterson.

Turnaj poskytne testovací beh na usporiadanie svetového pohára žien FIFA o päť mesiacov neskôr.

“Poskytne FIFA, hostiteľské mestá, štadióny, výcvikové miesta a vládu príležitosť otestovať pripravenosť operácií, infraštruktúry a zdrojov,” uviedol Patterson. „Organizácia súťaže Veľkosť a rozsah svetového pohára žien FIFA je veľmi vzrušujúcou príležitosťou, takže usporiadanie play -off turnaja a pripravenosť na testovanie bude skutočným prínosom.“

Zdieľajte toto:
Twarch
Facebook
Tlač
Linkedin
Redit
E -mail

Leave a Reply

Your email address will not be published.