Jedna technika, ktorá pomáha všetkým športovcom, zatiaľ čo sa samostatne

, ako zostať na správnej ceste s cieľmi

Koronavírus hodil svet do nezmapovaných vôd. Rozsiahly vplyv Covid-19 prinútil každého, aby našiel nejaký spôsob, ako sa orientovať v rôznych a bezprecedentných okolnostiach.

V týchto náročných časoch čelia športovci aj výraznými výzvami v dôsledku vírusu Covid-19.

Ako športovec by bolo ľahké a dokonca zrozumiteľné, aby ste boli rozrušení zvrhnutia, ktoré ste stratili kvôli pozastaveniu alebo zrušeniu vašej atletickej sezóny.

Možno sa môžete stotožniť s niektorými z nasledujúcich scenárov:

* „Súťažil som, pretože som mal 8 rokov. Chcel som ukončiť svoju profesiu vysokou notou, ale teraz mi bude chýbať celý svoj senior rok. “

* „Tento rok som tak tvrdo trénoval a teraz budem musieť znova prejsť týmto tréningom.“

* „Naozaj som cítil, že to bude môj rok preniknutia. Nemôžem uveriť, že tento rok nebudem mať príležitosť splniť svoje ciele. “

* „Moji spoluhráči boli mojimi najlepšími priateľmi. Cítim sa tak izolovaný bez nich. “

* „Dal som veľa času a úsilia, ktoré zlepšujú svoje technické zručnosti. Bojím sa, že toľko času od tréningu spôsobí zhoršenie mojej mechaniky. “

* „Milujem byť športovcom. Je to celý môj život. Neviem ani, čo mám dokončiť so sebou. “

Iní športovci zažívajú podobné situácie v dôsledku pandémie. Byť rozrušený je normálny, ale to neznamená, že musíte posadnúť svojimi okolnosťami.

Existujú veci, na ktoré sa môžete sústrediť, zatiaľ čo je na bočnom športe, ktoré dobre využijú váš čas, udržiavajte hlavu v hre a umožní vám pracovať na zručnostiach, ktoré ste zanedbávali kvôli svojmu rušnému rozvrhu.

“Takže čo teraz môžem urobiť, pretože som uviaznutý doma?”

Aj keď môžete byť doma kvôli Covid-19, stále môžete niečo urobiť.

Jednou z techník, ktoré vás udržiava motivovanej, sebavedomej a čo najlepšie využíva váš čas, je stanovenie malých cieľov každý deň.

Malé ciele vám poskytnú smer a zameranie. Zakaždým, keď dokončíte úlohu alebo využijete svoj čas účelne, budete cítiť pocit úspechu.

Môžete zmeniť to, čo nemáte, na to, čo môžete urobiť.

Opýtajte sa sami seba: „Aké technické zručnosti sa môžem zlepšiť?“ “Ako si môžem udržať svoju úroveň kondície?” “Aké sú mentálne zručnosti, ktoré môžem rozvíjať, aby som v budúcnosti rozvíjal svoj výkon?”

Posadnutia zmeškaných príležitostí negatívne ovplyvní vašu dôveru a motiváciu. Športovci sú poháňaní cieľmi. Keď pracujete na svojich cieľoch, vaša dôvera rastie.

Každý krok vpred, každé zlepšenie tréningu a techniky vám pomôže udržať si vysokú úroveň dôvery.

Každý pokrok, mentálne a fyzicky, vám dáva istotu, že sa budete posunúť vpred napriek akejkoľvek prekážkam, ktorým môžete čeliť.

Ak sa pozastavíte, aby ste premýšľali o tomto časovom limite, môžete využiť svoj čas na stavbu na športovcovi, ktorého ste.

Kroky v stanovovaní cieľov

Stanovte si dlhodobý alebo sezónny cieľ (na základe aktuálnej hry)
Zhodnoťte, kde ste dnes – pozrite sa na štatistiky a výkon
Identifikujte oblasti alebo štatistiky na zlepšenie (alebo ciele výkonnosti)
Stanovte inteligentné ciele, ktoré sú merateľné a majú čas na dosiahnutie
Rozhodnúť o stratégiách cieľov a praktických stratégií; „Získanie cieľa“
Monitorovať, vyhodnotiť a upravovať
Pre mnohých športovcov je ľahké stanoviť ciele. Najdôležitejšou súčasťou stanovovania cieľov je získanie cieľa. Cieľom sú každodenné techniky, ktoré ste si pripravili na zlepšenie vašej fyzickej a mentálnej hry.

Vytvorte tri malé ciele, ktoré môžete pracovať každý deň. Zohľadnite duševné, fyzické a technické zručnosti.

Na čom chcem pracovať, pokiaľ ide o moje technické zručnosti? Aké duševné zručnosti sa chcem rozvíjať? Ako budem pracovať na svojej kondícii, keď bude doma?

Ak sa zameriavate na dosiahnutie cieľa každý deň, využijete maximum zo svojich príležitostí, aktívne zapojíte svoje telo a posilníte aj svoju mentálnu hru.

Naučte sa techniky mentálnej hry, aby ste zvýšili svoju dôveru v šport!

Ak ste športovec, ktorý zápasí s pochybnosťami, stráca dôveru alebo nemôžete „praktizovať dôveru“ v súťaži, sebavedomý športovec je pre vás!

Sebadôvera je to, čo oddeľuje športovcov šampiónov od ostatných konkurentov …

Môžete využiť moje vedomosti a skúsenosti, aby ste sa naučili, ako priniesť najvyššiu dôveru v súťaž!

Program sebavedomého športového CD a zošita sa skladá z 2 zvukových CD, ktoré zahŕňajú 14 dní cvičení na podporu dôvery a ľahko sledovateľné zošity, ktoré vás prevedie cez 14 dní, pomôže vám uplatňovať techniky a prispôsobiť cvičenia na vaše osobné potreby.

Pamätajte, že dôvera je voľba, ktorú urobíte. Musíte vynaložiť vedomé úsilie, aby ste aktívne hľadali dôveru budovanie myšlienok a správania. Dôveryhodní športovci sú proaktívni, keď sa týka dôvery!

Dozviete sa oveľa viac o jednom z našich mnohých populárnych programov CD v sérii sebavedomých športovcov…

Dôležitý športovec: 14-dňový plán najvyššej sebavedomia

Prevezmite kontrolu nad svojím myslením a výkonom ešte dnes!

Čo hovoria zákazníci mentálnej hry o Ounull

Leave a Reply

Your email address will not be published.