Ako tréning mentálnej tvrdosti pomáha tenisovým hráčom

Zlepšenie vášho tenisového výkonu mentálnym tréningom

„Prečo musím do svojho tréningového režimu pridať školenie duševnej tvrdosti? Nie je dosť telesného tréningu? “

Je to vynikajúci problém, ktorý sa pýtal veľa tenisov. Niet pochýb o tom, že tenis potrebuje veľa hodín na zdokonalenie fyzických aj technických zručností.

Bez telesného tréningu by ste skončili fyzicky opotrebovaným druhým setom. Bez technického tréningu by ste mali problém dať sféru v hre na vaše podávanie alebo zasiahnutie konzistentných pozemných úderov.

Ak sa chystáte hrať konkurenčný tenis, požadujete, aby ste boli kvalifikovaní v technických aj fyzických prvkoch hry …

Ale ak sa chcete rozvíjať v športe tenisu, zohrajte sa vo svojej výške konzistentne a tiež oslovte svojho potenciálneho športovca, vyžaduje si kvalifikáciu v mentálnych prvkoch hry …

** A jednou z najpolmiernejších duševných zručností je mentálna húževnatosť!

Rovnako ako sa tenisoví hráči nenarodia so zručnosťou zasiahnutia dobre umiestneného, ​​pľuzgierov, hráči sa nenarodia so zručnosťou duševnej tvrdosti.

Už presne rozumiete tomu, ako môže byť psychologicky náročný tenis …

Sú chvíle, keď sa domnieva, že nemôžete bodovať tak dobre, ako chcete rozbiť svoju raketu do zeme …

Alebo sa snažíte vrátiť zo súpravy…

Alebo zápas sa odtiahol, rovnako ako sa cítite fyzicky aj psychologicky unavení …

Alebo sa snažíte objaviť novú službu počas metódy, pretože sa vám zdá, že ju jednoducho nemôžete zasiahnuť.

Toto sú časy, spolu s mnohými ďalšími mentálne náročnými scenármi, keď príde do hry mentálna tvrdosť.

Ak rutinný tréning mentálnej tvrdosti do svojho každodenného tréningu, potenciálne skľučujúce scenáre skončia „dobytie“.

Každý tvrdý scenár, ktorý dominujete, vás k trezú smerom k svojmu potenciálu.

Svetová č. 20 Elise Mertens dosiahla svoje druhé finále WTA sezóny tým, že vyhrala dva tri zápasy s rozvojom na majstrovstvá.

Z dôvodu týždňa dažďa sa Mertens vyžadoval, aby hral duševne náročnú rutinu, ale na ťažkosti porazil Mona Barthel vo štvrťfinále, 6-4, 5-7, 7-6 (0) za dve hodiny, 36 -Minute zápas, potom vyhral proti Vera Lapko v semifinále, 6-1, 4-6, 6-4 za niečo viac ako dve hodiny.

Mertens: „Je to psychologicky ťažké [hranie dvoch zápasov dvojhry za jeden deň], rovnako ako aj pre telo, ktoré dnes často nechceli tak dobre vykročiť! Pritiahol som sa proti skutočne skvelému hráčovi … musel som zostať agresívny. Teší ma dnes svoj výkon. “

Mertens vysvetlil, že mentálna húževnatosť hrá úlohu v každom okamihu konkurencie.

Mertens: „Verím, že je to len o psychologickom zostať v každom okamihu tvrdo. Beriem to na zápas po zápase. Či už je to úplne prvé kolo alebo finále, chcete vyhrať zápas. Ak je úroveň skvelá, rovnako ako hráte svoju hru, možno sa môže niečo stať. “

Je čas posunúť svoju hru na ďalšiu úroveň. Je čas investovať do svojej duševnej tvrdosti.

Ako sa rozhodnúť pre tréning duševnej húževnatosti

Rovnako ako ste objavili tenisového inštruktora, ktorý vám pomôže pracovať na technickej hre, je najlepšie objaviť inštruktora, ktorý vám pomôže s vašou mentálnou hrou.

Inštruktor mentálnej hry vám môže pomôcť zbaviť sa všetkých mentálnych prvkov vašej hry, ktoré vás zadržiavajú od vášho potenciálu.

Prečítajte si o našich podrobných programoch mentálneho koučovania pre Junior, Collegiate a Expert Tennis hráčov:

Zvýšte svoju sebaúctu v tenise pomocou profesionálneho koučovania mentálnych hier!

Tréner Master Mental Game, Dr. Patrick Cohn, vám môže pomôcť zbaviť sa problémov s mentálnou hrou s koučovaním osobných mentálnych hier.

Môžete spolupracovať so samotným Dr. Patrickom Cohnom v Orlande na Floride alebo pomocou Skype, FaceTime alebo Telefón.

Zavolajte nám mýto bezplatné na číslo 888-742-7225 (miestne: 407-909-1700) alebo sa s nami obráťte na oveľa viac informácií o rôznych koučovacích programoch, ktoré ponúkame!

Koučing mentálnej hry s jedným na jednom s Dr. Cohn

Čo hovoria naši stážisti mentálneho koučovania?
“DR. Cohn vykonal vynikajúcu úlohu pracovať s mojím dieťaťom Joeom na jeho mentálnych schopnostiach pre tenis. Naučil ho duševné zručnosti, ako aj sebakontrolu potrebnú, aby vstúpil na ďalšiu úroveň. Ďakujem Doc! “
~ Mike Withers, Joe Withers Otče

„Odkedy ste sa naposledy zaoberali AJ začiatkom septembra, jeho národné hodnotenie sa zlepšilo z 349 na 148. Jeho súťažný rekord v jednom bode, vzhľadom na to, že s vami hovoril 17-4, pričom 3 zo 4 boli v treťom súpravách alebo tiebreakeroch ako tiebreakers Rovnako ako 2 z týchto zápasov sú presne ten istý hráč, ktorého zvažoval, že porazil (možno si spomeniete, že keď sme vás kontaktovali, bol na 0-9 stratenej pruhu). Jeho rekord v kravate je najmenej 90% s minulým víkendom, keď vyhral súťaž v okrese 18.S semifinále, ako aj víťazstvo v záverečných zápasoch. Vaša asistencia absolútne vylepšila výsledky AJ, ako aj jeho na súdnom správaní v podstate janull

Leave a Reply

Your email address will not be published.